Polacy stanowią najliczniejszą mniejszość narodową na terenie Wielkiej Brytanii. Zwykle, mówiąc o Zjednoczonym Królestwie, ma się na myśli jego główną część – Anglię. Nie należy jednak zapominać, że Polacy zamieszkują lub przebywają sezonowo także w pozostałych krajach wchodzących skład Zjednoczonego Królestwa – w Szkocji, Irlandii Północnej oraz Walii. Każdy z tych krajów objęty jest udostępnianymi na naszej platformie ofertami firm kurierskich. Warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi każdego z tych krajów podczas poszukiwania najtańszego i najszybszego kuriera do Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Paczka do Wielkiej Brytanii to szeroka usługa obejmująca wiele miast.

Paczka do Wielkiej Brytanii do 70% taniej!

paczka do wielkiej brytanii

Paczka do Szkocji

Szkocja jest najbardziej wysuniętym na północ krajem należącym do Zjednoczonego Królestwa. Powierzchniowo obejmuje ponad 72 tysiące kilometrów kwadratowych, zamieszkuje ją przeszło 5 milionów osób, a stolica znajduje się w Edynburgu. Według ogólnie dostępnych źródeł, wśród populacji Szkocji znajduje się około 100 tysięcy Polaków. Jasnym jest, że szkocka Polonia utrzymuje stały kontakt ze znajomymi i bliskimi pozostającymi w kraju, a także prowadzi interesy oraz korzysta z usług wielu polskich firm. Aby taka komunikacja mogła przebiegać sprawnie, konieczne jest zorganizowanie płynnego przepływu przesyłek między Polską a Szkocją. Dotyczy to różnego rodzaju przesyłek – od listów po całe palety. Paczki mogą być przesyłane tradycyjną pocztą, za pośrednictwem prywatnych osób oraz z udziałem firm kurierskich. Osobom, którym zależy na najbardziej sprawnym i zarazem najbardziej ekonomicznym rozwiązaniu, zaleca się skorzystanie z naszej bazy skupiającej najbardziej korzystne oferty usług kurierskich do Szkocji. Paczka do Szkocji wchodząca w skład usługi paczka do Wielkiej Brytanii, dzięki której można otrzymać dokładnie wykalkulowaną wycenę przesyłki, zależną od wagi i rozmiarów paczki, spodziewanego czasu doręczenia oraz preferowanego rodzaju transportu. Ważne jest także to, że wysyłający nie będzie musiał podpisać żadnej umowy, kurier odbierze przesyłkę spod wskazanego adresu i doręczy ją wprost do rąk adresata. Osoby planujące wysłanie paczki za granicę, nie tylko do Szkocji, mogą zapoznać się ze szczegółowym poradnikiem dostępnym na stronie Allekurier.pl, który pomoże odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości dotyczące adresowania, pakowania czy dozwolonej zawartości przesyłek.

tani kurier

Paczka do Irlandii Północnej

Irlandia Północna zamieszkiwana jest przez niemal 2 miliony osób. Wśród podopiecznych świętego Patryka są także Polacy, którzy utrzymują stały kontakt z krajem, korzystają z usług polskich firm lub współpracują z nimi. Porównywarka usług kurierskich znacznie ułatwia i usprawnia proces nadawania przesyłek kurierski z Polski do Irlandii Północnej. Klient może wybrać z szerokiej gamy ofert tę, która najbardziej odpowiada jego potrzebom określanym w terminie paczka do Irlandii Północnej. Nie ma znaczenia to czy przesyłkę nadaje się jednorazowo, czy jest to stałe zlecenie biznesowe na wiele paczek lub palet – wszystkie te opcje wzięte są pod uwagę podczas przygotowywania wyceny przesyłki. Przygotowując nietypową przesyłkę o adresie dostarczenia w Irlandii Północnej, warto zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi pakowania. Szczególnie wówczas, jeśli paczka zawierać będzie instrumenty muzyczne, dużą elektronikę, na przykład, AGD, wózek lub rower. Informacje na temat przygotowywania takich przesyłek można znaleźć w dziale „Pomoc” w serwisie Allekurier.pl.

Paczka do Walii

Leżąca w północno – zachodniej części wyspy Wielkiej Brytanii, malutka Walia ze stolicą w Cardiff, liczy sobie tylko nieco ponad 3 miliony mieszkańców, wśród których są oczywiście ci, którzy korzystają z usług lub współpracują z polskimi firmami, lub utrzymują osobisty kontakt z Polakami. Stąd naturalna potrzeba płynnej wymiany przesyłek kurierskich Polska – Walia, która może być świadczona na różne sposoby. Tak, jak w przypadku opisanych wcześniej krajów – rekomendowanym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprawdzonego i cenionego portalu, który prezentuje szeroką gamę ofert przesyłek kurierskich z Polski do Walii. Ponieważ klient przygotowujący przesyłkę zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminami firm kurierskich dotyczącymi zawartości paczek, warto przeczytać poświęcony temu artykuł dostępny w poradniku na stronie Allekurier.pl określającym towary wyłączone z przewozu. Kompletując paczkę do Walii, należy wziąć pod uwagę, iż przedmioty wykluczone z przewozu do Walii to, między innymi, ważne dokumenty osobiste, dzieła sztuki, rośliny i zwierzęta oraz leki. Paczka do Wielkiej Brytanii nie może zawierać wymienionych wcześniej przedmiotów.